symbol klimatizace iverter symbol klimatizace iverter symbol klimatizace iverter

Ekonomické výhody a ekologický dopad
klimatizační jednotky AIR

úsporná klimatizace Dražice

Myslí na vaši peněženku

Klimatizační jednotka AIR využívá invertorovou technologii kompresoru, která nabízí řadu výhod oproti konvenčním klimatizacím. Konvenční modely klimatizačních jednotek bez invertoru vypadají na první pohled obdobně, zásadní rozdíl je však právě uvnitř, v použité technologii kompresoru. Kompresor je nejen nejdůležitější součást zařízení, ale také částí s nejvyšší spotřebou energie. Běžná klimatizační zařízení pracují pouze na principu zapnout/vypnout, tedy kompresoru s konstantními otáčkami. To provoz výrazně prodražuje, zařízení jsou kvůli tomu hlučná a nejde tak přesně hlídat teplotu klimatizovaného prostoru. Výkon je možné regulovat pouze zapínáním a vypínáním celého zařízení. Nabízený komfort je tak menší. Naproti tomu s klimatizační jednotkou AIR jsou hluk, vibrace a vyšší spotřeba minulostí, právě díky využití invertorové technologie. Invertor je schopen měnit frekvenci napětí kompresoru, čímž dochází k plynulé regulaci otáček a tím i výkonu. Použití invertoru v jednotkách AIR výrazně snižuje spotřebu a zároveň podstatně zvyšuje životnost, spolehlivost a energetickou účinnost. Motor totiž neustále nespíná a nevypíná a nedochází tak k mechanickým ztrátám. Jednotka AIR nepřetržitě hlídá teplotu interiéru, vyhodnocuje aktuální stav a pokud se teplota v místnosti liší od teploty nastavené, přizpůsobí této skutečnosti celý chod klimatizačního zařízení. Nabízí tedy stabilní a příjemné klima. Celkově tak má minimální průběžný dopad na životní prostředí nejen díky celkově nižší spotřebě, ale také využití ekologického chladiva R32.

Myslí na přírodu

Chladivo neodmyslitelně patří k fungování klimatizačních jednotek neodmyslitelně patří, zajišťuje totiž přenos tepelné energie oběma směry. Větší výkon, méně emisí... to je chladivo R32. Současná politika EU prosazuje nutnost snížení emisí oxidu uhličitého (CO2) minimálně o 20 % a během 10 let tak počítá se snížením emisí až na jednu pětinu současného stavu. Tato opatření se týkají také chladiv používaných v klimatizačních jednotkách. Legislativa postupně naprosto vyloučí používání jednotek, které mají potenciál globálního oteplování (GWP) vyšší než 750. Komplet vnitřní a vnější invertorové jednotky AIR však využívá ekologické chladivo R32 (difluorometan) s GWP 675, které postupně nahrazuje nevhodné směsné chladivo R410A s GWP 2088. Jednosložkové chladivo R32 v tomto splňuje veškeré normy dané Evropskou unií. Při stejném výkonu jako směsná chladiva staršího typu ušetří R32 až 30 % chladicí látky. Disponuje lepší tepelnou kapacitou, díky které zlepšuje přenos tepla či chladu. Protože je R32 jednosložkové, snadněji se recykluje.

České ohřívače a zásobníky vody DZ Dražice Družstevní závody Dražice-strojírna s.r.o.
Družstevní závody Dražice-Strojírna s.r.o. je největší český výrobce ohřívačů vody, známý po celé Evropě. Vyváží své výrobky do 25 zemí celého světa. Výrobky DZ Dražice vynikají inovacemi a tradiční kvalitou.

WWW.DZD.CZ
Ekologická a úsporná švédská tepelná čerpadla NIBE
Švédské tepelné čerpadlo NIBE se stane důležitou součástí vašeho domova. Špičkové technologie NIBE a více než třicet let zkušeností vám zajistí vysoce úsporné vytápění, ohřev vody, větrání či chlazení.

WWW.NIBE.CZ
Tepelná čerpadla NIBE

Družstevní závody Dražice-strojírna s.r.o.
Dražice 69, 294 71 Benátky nad Jizerou
Česká republika

Tel.: +420 326 370 911
E-mail: info@dzd.cz

Copyright © 2022 Družstevní závody Dražice-Strojírna s.r.o