symbol klimatizace iverter symbol klimatizace iverter symbol klimatizace iverter

Pobyt v klimatizovaném prostoru
je pro zdraví blahodárný

Správně nastavená klimatizace má na naše zdraví jednoznačně pozitivní vliv. Stabilní klima a čerstvý vzduch v interiéru zvyšují také naši pohodu. Díky tomu jsme v obytných prostorách příjemně naladěni a v kancelářích se nám lépe pracuje.

Naopak vyhřátý interiér v letních měsících není nic, co by nám dvakrát prospívalo, hůře spíme, organismus se přehřívá a obzvlášť pro starší osoby je takové vnitřní klima velmi nepříznivé až nebezpečné. Horko totiž organismus značně zatěžuje. Zvyšuje se tlak, zrychluje se krevní oběh a vinou nadměrného pocení ztrácíme značné množství tekutin. Zpomalují se naše reakce i schopnost rozhodovat se, hůře se soustředíme a vnímáme.

Byť průměrné teploty rok od roku stoupají a vydrží po delší období, neměli bychom ani klimatizování přehánět. Klimatizace není od toho, aby dělala zimu, ale aby vysoké teploty plynule eliminovala, regulovala a případně dorovnala vnitřní klima do optima. Pak je prospěšná a díky obsažené moderní technologii pro efektivní provoz nezatíží naši peněženku.

teplota klimatizace

Jaká teplota je správná

Obecně se uvádí nanejvýš o 5 stupňů méně, než činí aktuální venkovní teplota ve stínu. Budete překvapeni, jak velký rozdíl těch několik málo stupňů udělá. Přestože je nám v interiéru příjemně, nezapomínejme tu a tam i klasicky vyvětrat. Používáme-li správně nastavenou klimatizaci, neohrozí nás nachlazení či přehřátí organismu.

teplota klimatizace

Minimální výkyvy teplot

Moderní klimatizační jednotky, jakou je právě AIR, využívají invertorovou technologii regulace kompresoru, kdy nedochází k opětovnému startování a vypínání motoru kompresoru při každém nastavení či změně teploty. Invertor reguluje otáčky plynule, a klimatizační jednotka tak udržuje stabilní a příjemné klima bez zásadních a nepříjemných výkyvů. Vzhledem k vysoké účinnosti a úspornosti invertorové technologie je vhodné nechat klimatizační jednotku zapnutou po celý den. Časté a nárazové ochlazování či přitápění opětovným zapínáním klimatizace nemusí všichni přítomní ideálně snášet, nehledě na dopady na vaši peněženku. Proud chladnějšího či teplejšího vzduchu by měl vždy směřovat do volného prostoru v interiéru, ne přímo na osoby poblíž klimatizace.

spánek a klimatizace

Klimatizace a spánek

Velmi teplých, až tropických nocí přibývá a špatně se vyspat je velmi nepříjemné. Tato skutečnost následně negativně ovlivňuje celý náš den. Spánek je tak zcela zásadní součástí života. Nejen délka, ale především kvalita spánku jsou pro fungování organismu velmi podstatné. Proto je potřeba zajistit v ložnici maximálně komfortní a zdravé prostředí, a to i v horkém letním období.

Právě kvalitní klimatizace může jednoduše pomoci. Ideální je vychladit místnost, kde spíme, klimatizací na teplotu okolo 18 °C před tím, než jdeme spát. Ovšem jakmile se už ke spánku chystáme, je dobré klimatizaci vypnout a případně pouze otevřít okno, dovoluje-li to např. okolní hluk. Takto vytvoříme v ložnici poměrně přirozené prostředí a ráno vstaneme odpočatí, čerství a plní energie na celý následující den.

alergie a klimatizace

Trápí vás alergie či astmata? Netřeba mít obavy.

Kvalitní moderní klimatizační jednotky jsou vybavené účinnými filtry, případně samočistící funkcí, která zabraňuje usazování prachu či pilu, tvorbě plísní či vzniku bakterií. Alergie či astma tak nejsou překážkou pro využívání klimatizační jednotky. Vzduch bude vždy perfektně čistý a čerstvý. Ale co důležitá relativní vlhkost vzduchu? I když klimatizace při ochlazování vlhkost odvádí, v klimatizované místnosti se bude vlhkost udržovat v optimálním rozmezí 50-60 %. Na občasné klasické větrání bychom ale neměli zapomínat ani s klimatizací.

České ohřívače a zásobníky vody DZ Dražice Družstevní závody Dražice-strojírna s.r.o.
Družstevní závody Dražice-Strojírna s.r.o. je největší český výrobce ohřívačů vody, známý po celé Evropě. Vyváží své výrobky do 25 zemí celého světa. Výrobky DZ Dražice vynikají inovacemi a tradiční kvalitou.

WWW.DZD.CZ
Ekologická a úsporná švédská tepelná čerpadla NIBE
Švédské tepelné čerpadlo NIBE se stane důležitou součástí vašeho domova. Špičkové technologie NIBE a více než třicet let zkušeností vám zajistí vysoce úsporné vytápění, ohřev vody, větrání či chlazení.

WWW.NIBE.CZ
Tepelná čerpadla NIBE

Družstevní závody Dražice-strojírna s.r.o.
Dražice 69, 294 71 Benátky nad Jizerou
Česká republika

Tel.: +420 326 370 911
E-mail: info@dzd.cz

Copyright © 2022 Družstevní závody Dražice-Strojírna s.r.o